zdrowy układ kostny

W toku naszego życia jesteśmy wystawieni na ryzyko zachorowania różnego rodzaju. Schorzenia kości także nie są rzadko spotykanym przypadkiem. Szkielet to nie tylko umożliwający ruch element ciała człowieka.
Budujące kości zawierają składniki mineralne, i pomimo, że stopniowo podlegają odnowie to bywają atakowane przez chorobę. A ta może mieć pochodzenie odmiennego rodzaju. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: o charakterze dziedzicznym, związane z niedoborami witamin i minerałów, wywołane modyfikacjami w układzie hormonalnym oraz związane z zaburzeniami metabolizmu, a także wywołane zmianami nowotworowymi. Wraz z upływem lat zwiększa się prócz tego ryzyko wystąpieniem zrzeszotnienia kości.
bóle koś›ci w ciąży
Stan ten może prowokować zwiększoną podatność na złamania kości. Początkowe fazy rozwoju choroby często pozostają ignorowane, a odczuwany charakterystyczny dla osteoporozy ból – niedoceniony. Szkoda, gdyż najlepsze efekty pozwala uzyskać szybko podjęte leczenie. Kluczowe jest jednak szczególnie podejmowanie działań z zakresu profilaktyki. Wtedy nawet w starszym wieku będziemy mieli możliwość zachować sprawność fizyczną. Do poszczególnych elementów procedury zapobiegawczej zaliczamy: systematycznie wykonywane aktywności ruchowe oraz właściwą, obfitującą w składniki mineralne oraz witaminy dietę. Dobrym posunięciem będzie też kontrola ciężaru ciała, jako że nadwaga ma zły wpływ na kościec.

admin

Dodaj komentarz