Restaurants near Main Market Square

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród szerokich opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. włoska restauracja bez glutenu w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

admin

Dodaj komentarz