restauracja

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

Najbardziej stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

restaurants in Main Market

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

admin

Dodaj komentarz