mięso sezonowane Kraków

Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi próbują mniej znane dania obiadowe – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się również mniej popularne potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z wielu miejsc Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Obiad w charakterze włoskim koniecznie musi obejmować również wino. Odrobina białego wina to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. Krakow Restaurant Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie vin santo, kalabryjskie ciro i monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać różnorodny zestaw win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

admin

Dodaj komentarz